Nowa strona:

www.DABROWSKI93.eu

Aktualny fanpage na FB: PD Film - Paweł S. Dąbrowski


List do św. Mikołaja

23 grudnia FOTOGALERIEWYDARZENIA

5.12.2016 roku odbył się spektakl pt. „LIST DO ŚW. MIKOŁAJA” wystawiony w Teatrze Ateneum przez Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca Mazowiacy. Ja go nagrywałem i zapraszam do obejrzenie u filmu z przygotowań oraz z samego spektaklu a także do przejrzenia zdjęć 🙂

Zdjęcia: fotodabrowski.eu #65

Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej

15 grudnia FOTOGALERIEWYDARZENIA

Z mojej uczelni, do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łomży dostali się Sylwia Szulęcka oraz Krzysztof Szczepański. Poniższe zdjęcia z głosowania pochodzą z Wyższej Szkoły Agrobiznesu:

Więcej zdjęć z głosowania w WSA znajdziesz tutaj.

Czerwone Maki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

04 grudnia FOTOGALERIEWYDARZENIA

We wtorek, 29.11.2016 w sali wykładów w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Międzylesiu, przy Aleji Dzieci Polskich 20 odbył się występ taneczny Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy, zespołu podległego pod Fundację Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Występ miał charakter patriotyczny i nosił nazwę Czerwone Maki. Poniżej znajdują się zdjęcia a także filmik z występu oraz próby.

Więcej zdjęć: fotodabrowski.eu.

Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy, 28.10.2016

20 listopada FOTOGALERIEMOJE ŻYCIEWYDARZENIA

Hej! W końcu po wielkim opóźnieniu (nie z mojej winy) publikuję fragmenty koncertu Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowicy, który odbył się w Teatrze IMKA w Warszawie przy ul. Kopnickiej 6, w ostatni piątek października. Zespół ma już 31 lat, a ja nawiązałem z Nim współpracę w październiku bieżącego roku z czego jestem bardzo dumny. Zespół działa w ramach Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych z siedzibą przy pl. Konstytucji 2.

Więcej zdjęć: tutaj (galeria opublikowana na początku listopada).

Wspólne śpiewanie z Zespołem Senior Vita

11 listopada FOTOGALERIEWYDARZENIA

Dzisiaj odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z zespołem Senior Vita, działającym już ponad 20 lat przy Klubie Seniora MOPS w Łomży. Kapela prowadzona jest przez Pana Arkadiusza Korytkowskiego, prezesa Stowarzyszenia Świat Akordeonu. Rok temu, w tym samym miejscu, również odbyło się takie wydarzenie jak dzisiaj, a 2 lata temu – przy ławeczce Hanki Bielickiej. W tym roku wystąpił zespół w składzie: Arkadiusz Korytkowski (akordeon), Stanisław Kruczewski (saksofon, trąbka) oraz Teresa Dziegielewska, Janusz Podbielski, Lucjan Czartoryski, Regina Jankowska, Marianna Ramotowska, Krystyna Bauer, Teresa Bartosiewicz, Henryk Cwalina, Barbara Miller.

Więcej zdjęć: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/62.

Kwesta na łomżyńskie zabytki cmentarne

05 listopada FOTOGALERIEWYDARZENIA

W dniach 1 i 2 listopada 2016 roku odbyła się już kolejna kwesta na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych. Zapytałem 3 wieloletnich wolontariuszy, p. Elżbietą Szleszyńską, p. posła Lecha Antoniego Kołakowskiego i Aleksandrę Żebrowską o powód kwesty, a odpowiedzi w poniższym nagraniu. Ja uczestniczyłem w kweście już 7. raz.

Więcej zdjęć: tutaj.

W Łomży powstaje nowe Stowarzyszenie

23 października FOTOGALERIEWYDARZENIA

„Jeśli gra akordeon, to w Łomży
I na Farnej usłyszeć go zdążysz.”

Dnia 21.10.2016 w Restauracji Na Farnej Pani Jadwigi Serafin odbył się zlot facebookowej grupy Świat Akordeonu podczas którego odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia o tej samej nazwie oraz recitale akordeonowe.

Prezesem Stowarzyszenia jest założyciel grupy, Pan Arkadiusz Korytkowski, a vice prezesem – Pan Michał Sawicki.

Więcej zdjęć: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/59.

Seniorada odbyła się drugi raz w Łomży

16 października FOTOGALERIEWYDARZENIA

Więcej zdjęć: fotodabrowski.eu.
Miał być jeszcze film video, ale przepraszam, z powodu braku czasu, nie zdążyłem go zmontować.

Obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego w Łomży

10 października FOTOGALERIEWYDARZENIA

Chociaż święto Ratownictwa Medycznego przypada dopiero 13 października, w Łomży odbyło się już w piątek, 7 października. W uroczystości udział wziął m. in. Podsekretarz Stanu w MSWiA, Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji, nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

Święto, którego patronem jest błogosławiony Gerard Tonque, ustanowiono na mocy Ustawy z dn. 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Pierwszy raz obchodzono je 13 października 2006 w Wyszkowie. Głównym organizatorem uroczystości na Ziemi Łomżyńskiej jest Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja, a jej koordynatorem jest ks. Radosław Kubeł.

Tegoroczne obchody miały miejsce na Parkingu przy Centrum Katolickim w Łomży, gdzie swoją siedzibę ma Grupa Ratownicza, posiadająca aż 7 pojazdów do wykonywania działań (Toyota Yaris, Skoda Octavia, Volkswagen Transporter, Land Rover Defender, dwa motorowery oraz nowy ambulans, tegoroczny nabytek – Fiat Ducato) oraz około 120 członków (lekarze, pielęgniarki, ratownicy i ratownicy medyczni). Wysłużony, 19 letni Fiat Ducato o numerze GR-003  przekazano do Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

Uroczystość prowadził zastępca koordynatora, rat. licenc. Jakub Brzeziak. Uroczystość zapoczątkowała msza święta o godz. 16:00.

Chwilę po godz. 17:00 rozpoczęła się część oficjalna w plenerze, podczas której najmłodsi ratownicy – ochotnicy złożyli ślubowanie na ręce kwatermistrza, Patryka Rybickiego. Miało też miejsce oficjalne wręczenie aktu przekazania, dowodu rejestracyjnego i kluczyków od Land Rovera Defendera o numerze taktycznym GR-007. Mianowano, na podstawie rozkazu personalnego nr 986/2016 z 6.10.2016 Komendanta Wojewódzkego i Policji w Białymstoku, nowego komendanta miejskiego Policji w Łomży, Pana Komisarza Marka Sienkiewicza. Mianowania dokonał podsekretarz Jarosław Zielinśki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

– Myślę, że nie zawiedziemy się na Panu – mówił Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Sekretarz  Stanu z MSWiA oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku niejednokrotnie podkreślali, że Grupa Ratownicza poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.

– Cały czas z nimi współpracujemy, nasza współpraca się poszerza – informuje Jakub Brzeziak – Mamy coraz więcej ludzi, coraz więcej pojazdów, coraz doskonalszy, w pełni profesjonalny sprzęt. W tym roku odnaleźliśmy już  kilkanaście osób, (…).

Na koniec członkowie Grupy Ratowniczej drobnymi upominkami oraz dyplomami podziękowali instytucjom, które wsparły akcję Ambulans Nadziei polegającą na zbieraniu środków finansowych na fabrycznie nową karetkę. Całkowity koszt zakupu Fiata Ducato wyniósł 125 tysięcy złotych, z czego 75 tysięcy przekazało miasto Łomża. Ambulans, którego przebieg w dniu zakupu wynosił około 70 tys. km.,  wyprodukowano w 2012 roku. Od początku roku do końca września grupa wykonała prawie 400 działań ratowniczych, czynności ratownicze przeprowadzono względem ponad 600 osobom.

Zespoły do działań na terenie całego województwa wyjeżdżały 19 razy, co dało 9420 roboczo godzin społecznie przepracowanych przez grupę.

Po zakończeniu uroczystości  jej uczestników zaproszono na poczęstunek do Centrum Katolickiego.

Więcej zdjęć: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/57.

5. lat Fundacji Leonardo

25 września FOTOGALERIEWYDARZENIA

W ubiegły czwartek, 22.09.2016 roku w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży odbyła się uroczystość z okazji 5. lecia istnienia Fundacji Leonardo, która jest prowadzona przez moją Znajomą, Joannę Salwę-Anucińską. 

W ramach uroczystości odbył się również recital Jarosława Chojnackiego, którego miałem przyjemność poznać w Ostrołęce 6. lat temu na 6. Przystanku ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji Profilaktyka a Ty, czy inaczej mówiąc Profilaktyka a Teatr.

Więcej zdjęć: tutaj.

Na zdjęciach poniżej: ja z Panem Jarosławem Chojnackim oraz artystą fotografikiem, Iwo Świątkowskim i prezesem Fundacji LEONARDO, Joanną Salwą-Anucińską.

Powered by WordPress and HQ Premium Themes